Bydlení pro mladé aneb státní půjčka jako nová cesta za svým snem

bydlení pro mladé

Bydlení pro mladé bude jednodušší díky Státním příspěvkům, které budou moct využít osoby do 36 let. Bohužel i tady budete muset splnit několik pravidel, abyste se mohli zařadit do kategorie čekajících osob o zvýhodněnou půjčku. Tyto půjčky jsou určeny na bydlení pro mladé, kteří by jinou formou na své vlastní bydlení nedosáhli.

Bydlení pro mladé bude dostupnějším zbožím

Žadatelé si mohou požádat o částku do výše až dvou miliónů korun, ale to pouze v případě, že se bude jednat o stavbu rodinného domu. Jestliže budete mít zájem o koupi bytu, výše částky se bude pohybovat v rozmezí jednoho miliónu. Úrokové sazby by měly být podle odborníků nižší, než nabízejí banky. Stát chce dopřát mladým lidem vlastní bydlení, a to především těm, kteří od října nemají žádnou šanci na hypoteční úvěr. Zájem o tento produkt je mezi mladými lidmi obrovský a není se čemu divit. Na rozdíl od hypotečního úvěru je poloviční úroková sazba a možnost odložení splátkového kalendáře až na 2 roky. Pozor! Tuto možnost mohou provést pouze lidé, které postihla životní událost, ať už se jedná o nemoc nebo výpověď v práci.

Největší zájem je ovšem o rekonstrukci, dostavení nebo modernizaci

Je zajímavé, že největší zájem není o samotné bydlení pro mladé, ale o dostavení rodinného domu nebo koupi nového vybavení. Pokud byste měli zájem o půjčku na vybavení interiéru, počítejte maximálně s částkou 300 tisíc korun. Jestliže se v cenách nábytku pohybujete, určitě uznáte, že je výše půjčky poměrně dost vysoká.

Každá půjčka má své PROTI

Nemyslete si, že půjčku máte předem v kapse, jak jsme již zmiňovali i tady existují jistá pravidla. Pro schválení půjčky je potřeba, abyste si pořídili byt, který nebude větší než 75 m2. Pokud by tomu tak bylo, museli byste sáhnout po klasické hypotéce. Pravidla nebudou mít pouze byty, ale také i rodinné domy, které mají hranici stanovenou na 140 m2.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *