Ceny nemovitostí – blíží se přísnější podmínky hypotečních úvěrů

ceny nemovitostí

Trh s nemovitostmi nejspíš během pár dní dostane úplně jiné obrátky. Blíží se zákon upravující podmínky pro žadatele hypotečních úvěrů. Majitelé nemovitostí budou s největší pravděpodobností nuceni mírně snižovat ceny svých bytů a domů. Důvod snižování ceny je jednoduchý, na hypoteční úvěr už z daleka nedosáhne takový počet klientů, jako tomu bylo doposud. Jaký to bude mít ovšem vliv na ceny nemovitostí ještě není zdaleka jasný. Záleží, jak se trh s nemovitostmi bude vyvíjet. V některých krajích se změny mohou projevit více, v jiných zase naopak vůbec.

Vývoj cen nemovitostí

Majitelé jsou nadšeni, zájemci zuří! Již pátým rokem totiž ceny nemovitostí neustále stoupají směrem nahoru. Například v některých částech Prahy se můžete dostat klidně i nad 100 tisíc korun za metr čtvereční. I přesto, že je vývoj cen nemovitostí takový, jaký je, zájemci nepřestali nakupovat. Většina kupujících chtěla nakoupit ještě do začátku října, aby se nemuseli vypořádávat s novými podmínkami o hypotečním úvěru. Jak již bylo zmíněno, majitelé jsou nadšeni z prodeje svých nemovitostí, takové ceny prý nepamatují. Obyvatelé, kteří na prodej nemovitostí nespěchali, se snažili vyčkat maximální možnou dobu, aby se cena stále zvedala.

Ceny nemovitostí po 1. říjnu

Pokud se nemůžete dočkat na rychlé snižování cen nemovitostí, tak na to rychle zapomeňte. Jak jsme uvedli v prvním odstavci, bude se jednat maximálně o pár procent. Lidé by spíše měli počítat s tím, že se ceny ustálí a dále už neporostou. Na druhou stranu, co se stane nemůže nikdo určit se stoprocentní jistotou. Poptávka po hypotečních úvěrech dlouhodobě klesá. Jak budou statistiky zájemců o hypoteční úvěr pokračovat nadále nám prozradí až začínající nový rok. Ceny nemovitostí nebudou nadále růst, protože je nebude mít zkrátka kdo nakupovat. Klienti budou muset být pro banku důvěryhodnější a pokud z banky bude většina odcházet se zamítnutou žádostí, nebudou si moct pořídit vlastní bydlení. Na druhou stranu není nutné začít panikařit. Nikdo nedokáže s přesnou shodou říct, jak bude celá věc fungovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *