Chyby při prodeji nemovitosti – které jsou závažné a mohou uškodit?

chyby při prodeji nemovitosti

Vlastníte nemovitost a z nějakého důvodů jste se rozhodli pro její prodej? Myslíte si, že prodej nemovitosti zvládnete sami? Pokud si říkáte, že cesta úspěšného prodeje nemovitosti je velmi snadná, rychle své uvážení přehodnoťte. Jedná se o složitý proces, ve kterém je potřeba znát mnoho pravidel. Je to podobné jako u jiných služeb, také svěříte rekonstrukci bytu nebo opravu auta odborníkům, proč by to v tomto odvětví mělo být jiné? Jaké jsou nejčastější chyby při prodeji nemovitosti?

Chyby při prodeji nemovitosti

Jednou z prvních chyb nastává při určování ceny nemovitosti. Za jakou cenu mohu nemovitosti prodat? Mnoho majitelů nemovitostí si říká, že se jednoduše podívá na inzerci a podle toho vyhodnotí průměr. Už ale nevidí fakt, že se může jednat o nemovitosti nabízené přímo od majitelů a cena je tak úplně jiná. Určení ceny nemovitosti je obtížný krok a je potřeba k němu přistupovat s velkou odborností. Jestliže budete prodávat nemovitost za vyšší částku, než je skutečná hodnota, nejspíš budete mít s prodejem problémy. V konečném výsledku akorát utratíte za inzerci, která k ničemu nepovede. Na druhou stranu ani příliš nízká cena není nejlepší cesta, ptáte se proč? Určitě nám dáte za pravdu, že byste neradi prodali nemovitost o několik procent pod cenou. Jde přeci o vaše finanční prostředky.

Víme, co musíte udělat!

Co je potřeba udělat, než se pustíte do prodeje nemovitosti? Majitelé nemovitostí prodávali byt nebo dům formou fotografií, které pořídí během pěti minut. Bohužel se tyto doby změnili a přípravě je tedy potřeba věnovat více času. Velkou roli u fotografií hraje i úklid domácnosti. Pokud budete mít plný dřez nádobí a na stole použité plechovky a odpadky, budou fotografie od zájmů odstrkovat. Úklidu nemovitosti je důležité věnovat dostatek času, aby se mohlo jednat o profesionální fotografie, které při prodeji nemovitosti sklidí úspěch.

Nejčastěji vám budou volat realitní makléři, a pokud se stane, že se vám ozvou potenciální zájemci, budete připraveni na prohlídky? Připravte se na to, že vás lidé a realitní makléři budou otravovat během celého dne. Můžete zvedat telefon například v práci? Nezapomínejte na to, že se jedná o Českou republiku a jestliže nezvednete zájemci telefon, jednoduše se podívá na jiný inzerát. Nedopouštějte se žádné chyby při prodeji nemovitosti.

Prodej s profesionální realitní kanceláří

Svěříte prodej realitní kanceláři? Doporučujeme vám nenavazovat spolupráci s více realitními kancelářemi. V klidu si doma na internetu vyhledejte ověřenou realitní kancelář s kladnou recenzí, které následně svěříte svoji nemovitost. V momentě, kdy byste prodej svěřili více realitním kancelářím, vaše nemovitost by se zobrazovala na stejných inzertních serverech vícekrát. U každého inzerátu by byly zveřejněné jiné informace a nejspíš i cena. Realitní kancelář by na úkor své provize snížila cenu, zajímá vás důvod? Důvod je jednoduchý, zkrátka chce mít obchod pouze pro sebe. Za cestou obchodu svépomocí často majitelé dělají velké chyby při prodeji nemovitosti. Využíjte služeb profesionálů.

Další zajímavosti:

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *