Jak koupit nemovitost – tip na úspěšný obchod

jak koupit nemovitost

Chystáte se na svůj životní krok? Jste s partnerkou dlouho a přemýšlíte o vlastním bydlením? Pokud ano a nemáte zájem bydlet v pronájmu, je na čase uvažovat o svém prvním bydlení. Jak koupit nemovitost, aby jste časem nelitovali?

Sám nebo profesionální realitní kancelář?

Jestliže jste na svoji první nemovitost připraveni, je před vámi otázka, zda se do koupi pustit sám nebo pomocí realitní kanceláře? Mnoho lidí variantu, že by měli sáhnout po realitní kanceláři okamžitě hází do pytle. V takovém případě ale musíte počítat stím, že pokud se v dané problematice nevyznáte, bude vás to stát spoustu peněz. Musíte vědět, kde hledat správné nemovitosti a především lidi. Přece nemáte zájem, aby vás někdo při koupi první nemovitost okradl. Na druhou stranu služby kvalitního realitního makléře vám mohou zachránit větší finanční prostředky, než zaplatíte za provizi.

Jak koupit nemovitost přes realitní kancelář?

Netroufáte si jít do koupi nemovitosti sami a chtěli byste si najít profesionální realitní kancelář? Výborně! Neztrácejte čas hledáním a svěřte tuto činnost odborníkům ve svém oboru. Každopádně se podívejte na nabídky vámi vybrané realitní kanceláře. Možná se budete divit, ale obchod může skončit ještě dříve, než vůbec pořádně začal. Co když právě tato realitní kancelář má dostatečné množství nemovitostí? Pak je velká pravděpodobnost, že najdete tu svou. Nemovitost, která se vám bude líbit by měla být inzerována pouze u jedné realitní kanceláře. Jedině tak máte jistotu, kolik zájemců je před vámi. Pokud by tomu tak nebylo, hrozí vám, že u jiné realitní kanceláře má o stejnou nemovitost zájem několik dalších zájemců.

Co dělat po koupi nemovitosti

Teď už víte, jak koupit nemovitost, aby váš obchod proběhl úspěšně. Je ale potřeba také vědět, co dělat po koupi nemovitosti, protože tím to rozhodně nekončí. Radujete se s přítelkyní, že máte první vlastní společné bydlení? Ještě s tím vyčkejte. Přichází další vyřizovací etapa při cestě za úspěšným obchodem. Po předání bytu máte 14 denní lhůtu, abyste si přišli přihlásit elektřinu k dodavateli, u kterého se předchozí majitel odhlásil. Samozřejmě si můžete dodavatele zvolit dle svého uvážení.

Voda

I tady je potřeba přijít s předávacím protokolem, který získáte přímo u vodohospodářů. Dokument je nutné mít podepsaný jak od vás, jakožto nového majitele, tak od předchozího. Doporučujeme, abyste si tento krok velmi dobře pohlídali a vyřídili pokud možno, co nejrychleji.

Přihlášení trvalého bydliště

Blížíte se ke konci! Dojděte si na úřad a vyplňte si lístek pomocí kterého si změníte vaše současné bydliště na nové. Je potřeba, abyste si s sebou vzali padesát korun, které slouží jako správní poplatek úřadu.

Hypotéka u banky? Doložte dokument

Většina nemovitostí je dnes koupena na hypoteční úvěr. Jestliže s tímto nemáte žádné zkušenosti, musíte dojít do banky s výpisem z katastru, kde bude jasně napsáno, že se jedná o vaší nemovitost. Banka musí mít jistotu, že peníze nebyly využity jinak.

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *