Jak na prodej vašeho bytu v Praze

bydlení v Praze nemusí být vždy drahé

Většina z nás se aspoň jednou stěhovala. Pokud jsme nájemníky bytu, musíme najít někoho, kdo si s námi byt vymění. Jestliže však bydlíme ve vlastním, nezbývá nám nic jiného, než původní byt prodat a poté koupit vhodnou nemovitost v nové lokalitě. Je několik možností, které můžeme využít.

Realitní kanceláře správně nebo špatně

Hodně lidí využívá služeb realitních kanceláří. V České republice jich dnes působí celá řada. Často disponují nabídkami různých typů nemovitostí napříč celou zemí, mnohé z nich nabízejí byty či domy také v zahraničí. Některé se však zaměřují pouze na daný region či konkrétní druh kupříkladu rekreační objekty.

Pokud se již rozhodneme využít jejich služeb, seznamme se nejdříve důkladně s poplatky za zprostředkování, které mohou být velmi vysoké. Výhodou realitních kanceláří je však to, že se nám postarají o právní vyřízení a další náležitosti.

K našemu pohodlí u většiny nich také přispívá široký sortiment nemovitostí, které můžeme zhlédnou na jejich internetových stránkách nebo přímo v realitní kanceláři.

Jak na prodej vašeho bytu v Praze

Inzerujeme kde se dá

Méně účinným způsobem jsou prodeje nemovitostí prostřednictvím inzerce. Pokud se rozhodneme pro tuto možnost, můžeme si vybrat buď z umístění inzerátů ve specializovaných časopisech, z nichž některé jsou rozšiřovány zdarma, nebo příslušné rubrice v periodikách určených pro jakoukoliv inzerci.

Inzerát je zpravidla zpoplatněn a jeho text je mnohdy natolik omezen, že nemáme možnost prodávanou nemovitost dostatečné popsat. V některých případech můžeme umístit fotografie, ale jejich velikost a počet je omezen často pouze na jeden obrázek.

Mnohdy se nám na inzerát ozvou makléři realitních kanceláří, kteří tyto nabídky pravidelně sledují. Často také umísťují nabídky realitních kanceláří, které vypadají jako oznámení od soukromých osob. Takto kromě inzerce zaplatíme ještě poplatky spojené s prodejem.

Realitní seznamky nový trend

Obejít výše vyjmenované způsoby prodeje nemovitostí a takto ušetřit lidem peníze se snaží realitní seznamky. Ty spojují lidi se zájmem o prodej nebo koupi bytu či domu. Jedna z nich ZipHome se zaměřuje zejména na prodej pražských bytů. Její účastníci tak mají přehled o nabídkách.

Nemovitosti v Praze je zde stále velké množství. Je to proto snadné a rychlé řešení pro lidi, kteří je shánějí. Realitní seznamka nás zkontaktuje s prodejci a my si můžeme v klidu vybrat vhodnou nemovitost.

prodej nemovitostí v Praze

Nabídka seznamky je díky stále novým nabídkám velmi proměnlivá, takže se vyplatí ji sledovat či si nastavit hlídacího psa. Realitní seznamky jsou dnes nejvhodnějším řešením pro lidi, kteří chtějí koupit nebo prodat byt či jinou nemovitost.

Vždyť uvažme, co je nejlevnější a nejsnazší forma. Přímým kontaktem se vyhneme prostředníkům, což nám ušetří nemalé peníze a rovněž náš drahocenný čas. Navíc máme jistotu, že prodávající prošel ověřováním ze strany realitní seznamky, což zvyšuje jistou při nákupu.

Autor: Realitní seznamka ZipHome.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *