Jak natřít radiátor pro topnou sezónu

jak natřít radiátor

Pomalu, ale jistě nám začala topná sezona a tím i častější využívání radiátoru. Jestliže máte zájem o to, aby vaše radiátory vypadaly krásně, měli byste se pustit do jejich natírání. Po úspěšně dokončené činnosti ihned uvidíte rozdíl. Kromě toho se vám bude chtít k radiátorům s větším úsměvem vstávat. Jak natřít radiátor k dokonalosti? Rozhodně byste neměli zapomenout na to, že finální výsledek nezáleží pouze na samotném natírání, ale i přípravě.

Jak natřít radiátor?

Věděli jste, že existují barvy, které jsou určené přímo na nátěr radiátorů? Tyto barvy obsahují suroviny odolné vysokým teplotám, takže se nemusíte bát různých poškození. Jestliže se budeme bavit v číslech, tak dokážou zvládat teploty sahající až do 100 C. Jistě tedy uznáte, že se nemusíte ničeho bát. Mimo jiné barvy na radiátory mnohem pomaleji žloutnou, čímž napomáhají k maximálnímu efektu dokončené práce.

Přecházíme na první krok

Starý nátěr, který se na radiátoru nachází je potřeba celý sundat. Radiátor musí zůstat drsný, takže se vám k této činnosti bude hodit nejlépe smirkový papír. S touto prací si dejte opravdu záležet, jedině tak docílíte kvalitního nového nátěru, který budete nanášet. Všechny loupající částice musí bezpochyby pryč, jinak by nátěr byl zbytečný.

Čištění a odmašťování

Po dokončení první fáze si vezměte do rukou čistící pomůcky. Stačit vám bude například smetáček nebo něco podobného pomocí čeho odstraníte všechnu nečistotu z radiátoru. Následně radiátor očistěte ještě rukou a poté odmastěte. Jedná se o úkoly, které vám mnohonásobně zvýší šanci na chycení nového nátěru. Jestliže to s barvami příliš neumíte, zakryjte všechny části, jenž nebudete natírat.

Nanášíme první vrstvu

Jdeme na důležitý krok této činnosti a tím je nános základní vrstvy. Po otevření barvy se věnujte řádnému míchání pomocí dlouhého dřívka. Jakmile si budete jisti, že jste barvu správně zamíchali, můžete se pustit do akce. Během pár vteřin uvidíte, jak se radiátor mnohem lépe natírá, když je důkladně očištěn od mastnot. Pozor si dávejte na to, aby po dokončení první vrstvy radiátor alespoň půl dne schnul.

Druhá a třetí vrstva aneb dokončovací práce

Po zaschnutí první neboli základní vrstvy se pusťte do dokončovací práce, kterou je natírání hlavní barvou. Předem vás chceme upozornit na to, že byste pro krásný nátěr měli radiátor natřít dvěmi vrstvami. Ty by od sebe měly být vzdáleny v rozmezí od 4 do 6 hodin. V místnosti natřeného radiátoru by měla být ideálně teplota pohybující se od 20 do 24°C. Při této teplotě se dočkáte zaschnutého radiátoru do 6 hodin, jak již bylo zmiňováno. Článek je určený pro domácí kutily, kteří se zajímají o to, jak natřít radiátor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *