Jak přetřít nábytek za pár korun bez pomoci odborníku

jak přetřít nábytek

Jistě to zná většina z vás, kdy doma máte starý nábytek, na který se pomalu nedá už ani dívat. Na druhou stranu si říkáte, že je škoda ho vyhodit. Přemýšleli jste o přetření vašeho nádherného kousku například na bílou barvu? Pokud ne, nabízí se to jako správné řešení vašeho problému. Nemyslete si ovšem, že to vždy bývá jednoduché. Jak přetřít nábytek svépomocí a za pár korun? Na to se podíváme v dnešním článku.

Proč natírat?

Lidé se ptají, proč ten starý nábytek jednoduše nevyhodíme? Pro někoho to však není pouhá skřínka nebo komoda, ale celoživotní památka. Jestliže je nábytek starý a vy máte domácnost přizpůsobenou v moderním stylu, můžete tento kousek přetřít. U starého nábytku je velká šance, že bude na některých místech poškozen, to se dá snadno napravit. Na opravu můžete použít například malé množství tmelu, pomocí kterého prasklinky během pár minut zmizí. Jakmile tmel zaschne, je potřeba se pustit do druhé velmi důležité části, kterou je čištění.

Čištění nábytku před natíráním

Není důležité vědět pouze pár tipů, jak přetřít nábytek, ale jak ho k této činnosti i připravit. Vezměte si hadřík a kyblík vlažné vody. Buďte si stoprocentně jistí, že je tmel již zaschnutý. Jak se říká, dvakrát měřte a jednou řežte. Pokud na tmel sáhnete a bude opravdu tvrdý, lze se vrhnout na samotné čištění. To provádějte opatrně, zbavte nábytek všech nečistot, které by mohly poškodit proces natírání. Následně pak přejděte na poslední část.

Jak přetřít nábytek?

Povrch byste před natíráním měli zdrsnit, to se provádí pomocí brusného papíru. Poté si připravte veškeré pomůcky, které budete k aplikování nátěru potřebovat. Bílou barvu si otevřete a pořádně zamícháte, aby na povrchu neplavaly žádné hrudky. Po splnění tohoto úkolu namočíte štětec do barvy a začněte natírat. Nejezděte ovšem ze strany na stranu libovolně podle toho, jak se vám zlíbí. Snažte se natírat vždy po pásech, stejně jako při malování místnosti. Na závěr si dávejte pozor, aby výběr barev odpovídal účelu, pro jaké je budete využívat.

Další zajímavé články: Jak renovovat starou skříň

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *