Jak si zútulnit pokoj – pár tipů k dokonalosti

jak si zútulnit pokoj

Blíží se Vánoce a mnoho lidí přepadla vynikající nálada, kdy mají chuť svůj byt nebo dům zútulnit. I malá změna se může pozitivně podepsat na vašich příštích dnech. Pod pojmem změna si nemusíte nutně představovat nákup nového vybavení do vašeho interiéru. Pořídit si něco hezkého můžete v dnešní době i za pár korun. Jak si zútulnit pokoj pro pohodovější a klidnější spánek? Mělo by se jednat o věci, které se budou líbit jak vám, tak vašemu protějšku.

Jak si zútulnit pokoj?

Prvním řešením pro rychlou a snadnou změnu je textilie. Jestliže již v pokoji nějakou máte, zkuste ji vyměnit. Nemusíte okamžitě běžet ke koši a zahodit ji. Využijte starou textilii například do jiné místnosti, kde ji ještě nemáte. Novou textilii vybírejte s partnerem či partnerkou společně, jedině tak docílíte k oboustranné spokojenosti. Pokud by totiž pro tuto dekoraci jel pouze jeden z partnerů, nemusela by se následně tomu druhému líbit.

Změna barvy je zaručeným receptem

Co jiného může zútulnit pokoj než samostatná změna barvy? Jde o změnu, která vás nebude stát příliš finančních prostředků, a i přes to bude mít maximální efekt. Pokud vybíráte barvu do pokoje, ve kterém spíte, měli byste volit jemné odstíny. Jestliže byste sáhli po barvách, které jsou výrazné, nemuselo by se vám večer dobře spát.

Kobereček, ne koberec!

Pamatujete doby, kdy koberce byly moderní? Tím nechceme tvrdit, že v dnešní době nejsou. Na druhou stranu s největší pravděpodobností chcete zapadnout do nových trendů, mám pravdu? Pak byste si měli pořídit malý kobereček, který zdobí pouze střed místnosti. Jak si zútulnit pokoj malým kobercem? Buďte odvážní a volte varianty s větším počtem barev a ornamentů.

Světlo je v místnosti pokladem

Správný výběr osvětlení rozzáří nejenom vaše úsměvy, ale také i celou místnost. Nepořizujte několik desítek lampiček, ale soustřeďte se na hlavní osvětlení s doplňkem stojací lampy. Umění není v tom, nakoupit několik druhů lampiček a myslet si, že vám to pomůže. Raději se věnujte kvalitě a výkonu daného osvětlení, které bez problému pokryje celou místnost. Tipů, jak si zútulnit pokoj existuje mnoho, tyto však patří mezi ty úplně nejzákladnější.

Další zajímavé články:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *