Jak vyčistit digestoř aneb čištění nemusí být složité

jak vyčistit digestoř

Digestoř se řadí do věcí, které patří v kuchyni mezi ty vůbec nejšpinavější, na které můžeme narazit. Čištění digestoře přitom nemusí být příliš obtížné, jestliže víte jak na to. Jak vyčistit digestoř, aby opět zářila novotou a vy se tak nestyděli pozvat návštěvu? Triky a návody, které fungují na jiné spotřebiče mohou skvěle fungovat i při čištění digestoře. Nemusíte se bát je vyzkoušet. Společně se podíváme na nejlepší finty s úspěšným výsledkem.

Čištění digestoře

Čištění digestoře by mělo být prováděno během roku mnohem častěji, než většina obyvatel provádí. Při vaření totiž veškeré nečistoty a mastnoty dopadají právě na digestoř a mastná vrstva se tak tvoří neuvěřitelnou rychlostí. V žádném případě byste tedy tento spotřebič neměli podceňovat. Jestliže byste mastné skvrny ignorovali, jeho následné čištění by už nebylo tak snadné. Podíváme se tedy, jak vyčistit digestoř efektivně a rychle bez zbytečné ztráty času.

Jak vyčistit digestoř?

Jednou z možností, jak se zbavit veškeré nečistoty a mastnoty může být tzv. lázeň. Tato metoda čištění digestoře dokáže proměnit váš spotřebič během několika málo minut k nepoznání. Příprava této směsi je velmi snadná, stačí si vzít hrnec, kde napustíte alespoň 1 litr teplejší vody. Následně do ní přidejte několik lžiček soli a kyseliny citrónové v poměru cca 5:4. Jakmile budete mít směs zamíchanou, můžete se vrhnout do čištění digestoře, které vám nezabere mnoho času.

Soda je skvělým pomocníkem

Je všeobecně známo, že se soda používá téměř na všechny spotřebiče, které máte doma a slouží jako bezkonkurenční prostředek. Nebojte se tedy zapojit do vaší hry i tento přípravek, který vám může pomoct při cestě za čistým spotřebičem. Při přípravě směsi budete opět potřebovat velký hrnec, do kterého nasypete jedlou sodu. Pozor si dávejte pouze na to, aby voda byla dostatečně teplá. Části digestoře, které se dají rozebrat můžete do hrnce namočit, zbylé části opět opláchněte. Pevně věříme, že teď již víte, jak vyčistit digestoř a vřele se do této činnosti pustíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 35 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *