Jak vyčistit sedačku pro klidné prožití vánočních svátků

jak vyčistit sedačku

Občas při pohledu na sedačku může vaši hlavou proletět myšlenka, že by potřebovala vyčistit. Jestliže však neplánujete důkladné vyčištění a myslíte si, že proces bude hotový za pár minut, raději se do toho nepouštějte. Vše vyžaduje svůj čas, jedině tak docílíte stoprocentně odvedené práce, která má smysl. Jak vyčistit sedačku a být tak na konci dne maximálně spokojený/á? Tomuto tématu se budeme věnovat v tomto článku.

Skvrny jsou nepříjemné

Před Vánoci chce mít každý čistý a uklizený byt. Do této činnosti patří nejenom vysávání a zbavování se prachu. Musíte zde zapojit také sedací soupravu, elektrospotřebiče, které na sebe přitahují špínu a ostatní věcí. Nezapomínejte na fakt, že sedací souprava během celého roku dostává největší zátěž, co se týče skvrn. Pozvete si na návštěvu rodinu a pořádáte oslavu. Znáte to, chlebíčky a jednohubky mohou přinést i katastrofu v podobě fleku. Je pochopitelné, že se nebudete čištění věnovat po každé rodinné oslavě. Nechte tedy tuto práci na Vánoce, kdy se to nejvíce hodí. Jak vyčistit sedačku pro maximální efekt? Při dodržování postupu uvidíte příjemný výsledek.

sedací souprava a čištění

Jak vyčistit sedačku?

Záleží na tom, o jakou skvrnu se jedná. Začneme s těmi nejtypičtějšími, mezi které patří například káva a kakao. Pro tento typ použijte saponát s vodou, kterou vryjete pomocí kartáče hluboko do sedací soupravy. Čerstvé skvrny před čištěním posypejte ještě solí, která dokáže na sebe přitáhnout největší škody. Postupujte opatrně, abyste neponičili sedačku. Máte-li doma děti, může se vám stát, že při kreslení nechtěně pokreslí sedací soupravu. V takovém případě postupujte rovněž se saponátem, akorát neředěným s vodou. Následně si vezměte koncentrovaný líh a jemně potírejte skvrny. Kožené sedací soupravy se vám budou čistit mnohem snáz, než ty ostatní. Pokud se dostanete do situace, kdy budete muset vyčistit koženou sedací soupravu, používejte vlhčené ubrousky. Pozor! Může se stát, že ani ty nepomohou. Jak vyčistit sedačku, která je z kůže jiným způsobem? Sáhněte po saponátu, stejně jako u ostatních typů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *