Jak zařídit malý byt pro příjemnější dojem z bydlení

Jak zařídit malý byt

Toužíte po velkém bytě, ale vaše sny nebyly zatím vyslyšeny? Pak se musíte spokojit s malým bytem, který musíte vhodně zařídit. I přes to, že se jedná o malý byt, nemusíte si strhávat z koláče pohodlí. Pokud budete dodržovat správné způsoby, jak zařídit malý byt, bude ve finále opticky větší. Při správném zařizování budete mít dostatečný prostor jak vy, tak váš partner.

Jak zařídit malý byt

Malý byt si představujeme pod pojmem 1+1 nebo 2+1, které nepřesahují plochu větší než 40 metrů čtverečních. U takto malých bytů máte velmi omezené možnosti, a tak je potřeba správné naplánování. Zapomeňte na nábytek, který působí mohutně a svými rozměry by nebyl vhodný do malého bytu.

Místo sedací soupravy tedy můžete sáhnout po menší pohovce nebo posteli. Nemusíte se bát, že se budete na malé posteli s přítelem nebo přítelkyní přetlačovat o každý centimetr. Nejvýhodnější variantou pro vás jsou postele, které si můžete nechat vyjet například ze zdi. Jedná se o srozumitelně skladovatelnou postel, kterou vytáhnete pouze v době nutnosti.

Soustřeďte se na zeď

Zeď může být v malých bytech skvělým pomocníkem. Zajímá vás proč? Jednoduše řečeno z důvodu koupi závěsného nábytku. Jedná se tedy o nábytek, který bude viset na zdi a využíván bude dle vaší potřeby. To platí jak v případě polic, tak i jídelního stolu, který můžete pořídit rozkládací a zároveň vysouvací. Stůl vám tak dokáže ušetřit dvojnásobné místo, protože ho budete mít v rohu u zdi. Výrobci v posledních letech myslí na majitele menších bytů a tím otevírají trh všem, kteří nechtějí chodit mezi velkým množstvím nábytku.

Barvy mohou opticky zvětšit prostor

Třešničkou na dortu jsou samozřejmě barvy, které vám při vhodném výběru mohou opticky zvětšit celý prostor. Nejklasičtější variantou, jak zařídit malý byt a dopřát mu pocit většího prostoru je bílá barva. Jestliže si však myslíte, že máte ostatní barvy zakázané, mýlíte se. K bílé barvě se hodí téměř každý barevný doplněk. Nebojte se experimentovat a proměnit tak byt alespoň z optického pohledu na vyšší úroveň.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *