Koupě nemovitosti v kostce – otázky, otázky a otázky

koupě nemovitosti

Rozhodli jste se pro velký krok ve svém životě, kterým je koupě nemovitosti? Ať už chcete provést koupi nemovitosti sami nebo s partnerem, měli byste být opatrní, jde o velké rozhodnutí. V mnoha případech se jedná o celoživotní úspory, protože je potřeba mít vlastní finanční prostředky. Dnes vám žádná hypoteční banka neposkytne stoprocentní úvěr na bydlení. Pokud si vezmete byt v hodnotě pět milionů, je potřeba vytáhnout ze svých zdrojů jeden milion korun, což už je spousta peněz. Před uzavřením obchodu si pečlivě zjistěte veškeré důležité informace, abyste následně tohoto činu nelitovali.

Koupě nemovitosti vyžaduje profesionalitu

Jestliže nejste z realitního oboru, může vám nemovitost na první pohled připadat zcela v pořádku, opak ale může být pravdou. Jakmile byste obchod provedli a poté se do nemovitosti nastěhovali, mohly by se začít projevovat první vady. Jak předejít těmto problémům již na začátku? Nebojte se do této hry zapojit odborníka, který se v problematice vyzná. Na výběr máte buď to přímo znalce věnujícího se nemovitostem, nebo realitního makléře s dlouholetou praxí. Vždy vybírejte podle recenzí a referencí. Určitě byste nechtěli znalecký posudek od osoby, která své práci nerozumí. V případě, že se díváte po starším bytě nebo domě, budete muset počítat s rekonstrukcí. Díváte se na nemovitost v původním stavu, abyste si rekonstrukci mohli provést sami? Zjistěte si všechny údaje, které vám přiblíží, jaká rekonstrukce bude zapotřebí.

I u novostaveb mohou být problémy

Problémy mohou ovšem nastat i u novějších staveb. Přece jenom nikde není dáno, že jsou nové věci bez závad. Nakupujete nemovitost přes developera? I tady buďte maximálně opatrní. Před koupi nemovitosti přes developera si vyhledejte zhotovené a úspěšné projekty konkrétní společnosti. Je důležité znát, jak se společnost staví ke klientům a zda se vaše cesta odděluje v případě úspěšného obchodu. Kvalitní developer by se klientům měl věnovat i po úspěšném prodeji. Rozhodně by od vás neměl dávat ruce pryč, jakmile dosáhne svého.

Největší rizika u koupě nemovitosti bývají technické parametry budovy a celkové nemovitosti. Soustřeďte se také na lokalitu, ve které se vámi vybraná nemovitost nachází a popřípadě i bezpečnost v samotném domě. Nemusíte mít strach vyptávat se na otázky typu, jaké jsou vztahy mezi sousedy nebo jaké jsou dluhy prodávaného bytu. Tyto otázky jsou při koupi nemovitosti velmi důležité a vám to pomůže s výběrem.

Další zajímavosti:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup