Ocelové haly – rychlé řešení rozvoje vaší společnosti

V dnešním článku se podíváme na důvody, které vedou řadu firem z různorodých oblastí k investicím do stavby ocelových hal. Dnes jsou tyto haly vhodným řešením pro společnosti, které působí v oblasti sportu, zemědělství, logistiky, skladování, technologického vývoje nebo průmyslové výroby. Jejich hlavní výhodou je značná flexibilita, základní konstrukce se vyrábí na míru a zákazník tak získá prostory přesně pro svou potřebu.

Nosná ocelová konstrukce, střešní a obvodový plášť i další příslušenství se montují na místě. Rychlost montáže ocelových konstrukcí tak není ovlivněna technologickými přestávkami ani povětrnostním podmínkami. Pokud nepočítáme realizaci podkladové základů, tak všechny ostatní práce probíhají výlučně suchou cestou.

Většina procesu je tedy velmi rychlá a případné prodlevy způsobené nepřízní počasí jsou minimální.

Výhody ocelové haly

  • Rychlá výstavba
  • Dlouhá životnost
  • Snadná údržba
  • Možnost rozšíření haly
  • Vícepatrová řešení nejsou problematická
  • Termín dodání je u některých dodavatelů garantovaný
  • Recyklovatelnost


Flexibilita ocelových konstrukcí

Výše zmíněná flexibilita je velkou výhodou nejen díky možnostem dodatečného rozšíření haly, ale především díky jednoduché úpravě vnitřních prostor. Pokud se rozhodnete, že součástí haly chcete mít prodejní i skladovací prostory vaší firmy, není to žádný problém. Řada firem volí také variantu, při které jsou do projektu zahrnuty i administrativní prostory. Vaše společnost tak může získat jednu budovu, ve které nalezne kompletní zázemí.

Typy jednotlivých hal

Sportovní haly – od ostatních variant se liší především velkým vnitřním rozponem s důrazem na dosažení maximálního volného prostoru. Díky tomu zákazník dostane halu, která neomezuje sportovní vyžití.

Skladové haly –
velmi rozšířený typ ocelových hal nabízí zákazníkům velmi dobrou cenu s důrazem na co nejefektivnější logistické řešení. Tyto haly mohou být zateplené i nezateplené, v závislosti na povaze skladovaných produktů/surovin.

Průmyslové a výrobní haly – specifickou odlišností těchto ocelových hal je důraz kladený na vstup denního světla do objektu. Vzhledem k povaze využití je většina projektů navržena se zateplením formou sendvičových panelů a na rozdíl od skladových a sportovních hal mají většinou nižší světlou výšku.

Zemědělské haly – skladování plodin, uskladnění cenné zemědělské techniky a ustájení zvířat, to jsou velmi specifické účely, které plní zemědělské varianty ocelových hal. Každá z těchto variant má velmi specifické požadavky, které se promítají do finální podoby projektu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *