Proč si pojistit domácnost?

ergo je správné řešení pro domácnost

Hýčkáte si své bydlení? Pokud trávíte spoustu času zvelebováním domácnosti a neváháte s pořízením nového vybavení, jistě jste si již svůj domov pojistili. Že ne, protože pojištění považujete za vyhozené peníze? Raději svůj názor přehodnoťte, protože v případě nehody vám zbydou oči pro pláč. Lidí, kteří v podstatě z minuty na minutu přišli o veškerý svůj majetek, není zrovna málo.

Ačkoliv si většina Čechů svých domovů cení, podle všeho je pojištěna méně než polovina soukromých bydlení. K nejčastějším důvodům patří předsudky a neinformovanost. Roli však hraje i neschopnost některých pojišťováků – ti mnohdy zájemcům o pojištění nemovitosti nevysvětlí všechny výhody a neseznámí je s podmínkami.

Na druhou stranu však není vhodné uzavření pojištění zbytečně uspěchat. Produkty českých pojišťoven se přitom výrazně liší a než se necháte zlákat zdánlivě výhodnou nabídkou, měli byste se seznámit i s ostatními.

Jestli jste se uzavření pojištění majetku vyhýbali čistě z finančních důvodů, možná vás překvapí, že jak pojištění domácnosti, tak pojištění nemovitosti (jedná se o dva rozdílné produkty) nejsou drahé. Tato online kalkulačka pro pojištění nemovitosti vám vypočítá přesnou cenu paušálně na základě velikosti obytné plochy.

pojištění domácnosti je základ

Výše uvedený způsob výpočtu však používá pouze ERGO pojišťovna v rámci jejího pojištění s příznačným názvem Bezpečný domov PLUS. Některé jiné pojišťovny stanovují výši pojistného podle hodnoty majetku – u této metody však hrozí riziko tzv. podpojištění. Nebudete-li si hlídat aktuální hodnotu svého bydlení a aktualizovat podle ní smlouvu, může se stát, že vám pojišťovna při řešení pojistné události nevyplatí částku v plné výši, ale pouze poměrnou část.

Resumé? Bydlení byste si pojistit měli, ale před uzavřením pojištění se důkladně seznamte s podmínkami daného produktu a nezapomeňte si ohlídat aktuálnost smlouvy. Anebo si sjednejte pojištění Bezpečný domov PLUS, se kterým vám podpojištění nehrozí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *