Prodej domu se častěji odehrává svépomocí, tedy bez využití služeb realitní kanceláře

prodej domu

Prodej domu svépomocí je na vzestupu, svědčí o tom také statistiky z období kolem srpna až v listopadu. Ty podle nejmenovaných zdrojů vypovídali, že majitelé si v prodeji svých nemovitostí věří čím dál tím více. Otázkou ovšem zůstává, zda je to správná cesta a jestli se ušetřené peníze, které by jinak poputovaly na provize vyplatí. Jde o to, že prodejem nemovitosti to zdaleka nekončí. Problémy se mohou objevit i v budoucnu a bez využití služeb realitní kanceláře si nemusíte umět poradit. Volba záleží pouze na vás, ale rozhodně je toto téma alespoň na zvážení.

Prodej domu aneb proces svépomocí

Jestliže bychom se podívali na statistiky blíže, zjistili bychom, že nejvíce domů se prodalo svépomocí v hlavním městě Praha. Je to pochopitelné, už jen z toho důvodu, že je zde nejvíce nemovitostí. Mimo jiné zde majitelé rodinných domů nebo bytů platí nejvyšší provizi. Může za to příliš vysoký trh, který ještě zdaleka není na ústupu. Mezi kupujícími se velmi často vyskytují i zahraniční obyvatelé. I přes to, že zahraniční kupující mají rádi vše pod kontrolou, nebrání se přiklonit k variantě prodeje nemovitosti bez profesionálních služeb. Pokud bychom vzali prodeje nemovitostí bez využití služeb realitní kanceláře, pak až jedna třetina pochází právě z Prahy.

rodinné domy na prodej

Atraktivní nemovitosti se prodávají samy

Mezi nejčastější domy, které se prodávají svépomocí patří nemovitosti řadicí se do kategorie atraktivních. To znamená, že jde o nemovitosti nacházející se ve výborné lokalitě. Hned v pořadí je následují dražší byty nebo domy, u kterých majitelé nechtějí platit provizi. Jde o pochopitelný krok, kdy si lidé řeknou, proč by měli platit za služby, které zvládnou sami. Tady ovšem můžou narazit, a to i v budoucnu. Transakce může být provedená úspěšně, ale představte si, že vás kupující bude kontaktovat i půl roku či rok po uzavření smlouvy. Při využití profesionálních služeb máte plně k dispozici právníky a smlouvy, které vše hned na začátku vyjasní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *