Prodej nemovitosti – špatně určená cena majetku

prodej nemovitosti

Prodej nemovitosti znamená mnoho starostí, mezi které patří také určení ceny. Jestliže cenu určuje člověk, který nepochází z realitního oboru, s největší pravděpodobností ji přepálí. Rozhodně vám nepomohou podobné inzeráty v dané lokalitě. Každý byt je jiný, i přesto, že se může nacházet ve stejném činžovním domě. Na cenu nemovitosti má vliv mnoho faktorů, jeden z hlavních je stav bytu. Prošel byt rekonstrukcí? V případě, že neprošel, bude záležet, jestli v bytě byli dělány alespoň nějaké úpravy. Cenu nemovitosti vám pomůže s mnohem větší přesností určit realitní makléř s praxí.

Prodej nemovitosti svépomocí může být cesta do pekla

Majitelé nemovitostí navyšují ceny až o několik procent, bohužel realita je jiná. Nejčastěji se s chybami při určování ceny setkáte u nemovitostí, které inzerují přímo majitelé. Kdyby měli stejní lidé odhadovat ceny nemovitostí u svých přátel nebo rodiny, částka by byla mnohem přesnější. Jaký je důvod, že se lidé při určování cen u své nemovitosti chovají jinak?

Je pochopitelné, že při koupi nemovitosti máte zájem o to, nakoupit co nejlevněji. Naopak se budete chovat v momentě, kdy budete prodávat nemovitost, ve které jste vyrůstali. Z logického hlediska mají lidé zájem o levný nákup a vysoký prodej, což svým způsobem dává smysl. Na druhou stranu jsou ceny nemovitostí stále v pohybu. To znamená, že pokud koupíte tento rok byt za 1 milion korun, lehce se může stát, že za dva roky bude hodnota vyšší nebo nižší.

Jaké jsou důvody špatného odhadu cen nemovitostí?

Už jsme to zde jednou psali, jde o tzv. vztah mezi člověkem a nemovitostí. Představte si, že žijete v jednom bytě nebo domě celý život a najednou máte prodej nemovitosti na krku. Ať se to zdá smutné, kupce tento příběh nebude zajímat.

Prováděli jste v bytě údržby nebo rovnou rekonstrukci bytového jádra? Tímto rovněž kupce nezaujmete. Hodnota věcí a produktů klesá, takže vámi provedená rekonstrukce a následný nákup spotřebičů už nebude mít stejnou prodejní cenu, jako tu pořizovací.

Jak určit přesnější reálnou cenu při prodeji nemovitosti?

Zkuste oslovit některého ze zkušených realitních makléřů s dlouholetou praxí. Realitní zprostředkovatel, který má za sebou desítky či stovky uzavřených obchodů vám jistě rád pomůže. Velkou roli při určování reálné ceny hraje praxe, zkušenosti a cenové mapy realitních makléřů.

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *