Profesionální realitní makléř v jednoduchých bodech

profesionální realitní makléř

Máte zájem prodat nemovitost, ale na celou akci si netroufáte sami? Profesionální realitní makléř by vám mohl ušetřit spoustu času a finančních prostředků. Majitelé nemovitostí chtějí při prodeji nemovitosti svěřit svůj majetek kvalitnímu realitnímu makléři. Bohužel se to zdá v mnoha případech spíše jako opak. Proč? Majitelé hledáním odborného realitního makléře nestráví dostatečné množství času, jako tento úkol vyžaduje. Přitom se jedná o majetek v nejvyšší hodnotě, nebudeme-li počítat zdraví.

Proč jsou realitní makléři považování za podvodníky?

V České republice má povolání realitního makléře velmi špatnou pověst a není se čemu divit, když ji vykonává téměř kdokoliv. Podvodníci v tomto podnikání vidí příležitost, protože nepotřebují žádné speciální školení. Prodávající se poté bojí svěřit svou nemovitost realitním makléřům a přitom zcela zbytečně. V dnešní době je potřeba kvalitního realitního makléře pouze najít, což pro mnohé může být složité. Ujišťuji vás, že opak je pravdou, při hledání profesionálního realitního makléře potřebujete jediné, a to je čas. I u nás můžete narazit na velmi kvalifikované odborníky, kteří své profesi rozumí.

Jak by měl vypadat profesionální realitní makléř?

Co by vlastně takový profesionální realitní makléř měl umět? V první řadě by měl být vzdělaný. Rozhodně by za sebou měl mít již několik úspěšných obchodů. Měl by znát minimálně na stoprocent svojí práci a problematiku v oblasti obchodování s nemovitostmi. Od realitního makléře se taktéž vyžaduje chytrost. Jedna věc jsou kurzy, které absolvuje, druhá věc je praxe. Jako člověk hledající makléře se nestyďte poptat na ukázky referencí a recenzí. Je správné, že se zajímáte o člověka, který bude mít na starosti váš prodej nemovitosti. Na posledním místě je rovněž potřeba, aby byl makléř v regionu specializovaný. Realitní makléř by měl znát region, kde se nachází vaše nemovitost. Podle analýzy je potřeba určit cenu, za kterou se nemovitost bude prodávat. Jde o službu jako každou jinou a bude záležet pouze na vás, jak se k této činnosti postavíte. Nezapomínejte, že se jedná o váš majetek.

Další zajímavé články: