Pronájem bytu bez realitky není komplikovaný. Ale měli byste se na něj připravit

Zájemce o pronájem bytu má dvě možnosti. Může se obrátit na realitního makléře, který mu ušetří spoustu času i starostí, a za zanedbatelnou provizi mu obratem sežene bydlení snů. Anebo se pustí do hledání nového domova vlastními silami, což se mu v konečném součtu rozhodně nevyplatí – akce ho bude stát spoustu času i nervů… Anebo je to v praxi trochu jinak? Pokud ve svém okolí spolehlivou a cenově přijatelnou realitní kancelář nemáte a raději si věci zařizujete sami, potěší vás, že najít příhodný pronájem bytu bez realitky není nepřekonatelný problém.

Realitní kanceláře si jistě nezaslouží, abychom je házeli do jednoho pytle. Na trhu působí mnoho profesionálů, kteří skutečně pomáhají lidem plnit sny. Obratem doporučí odpovídající bydlení, postarají se o veškerou administrativu a řeknou si o férovou provizi. Takových je však bohužel menšina. Možná se situace změní, pokud v budoucnu dojde k zpřísnění podmínek kvalifikace makléřů.

Chcete-li výrazně ušetřit, bude pro vás pronájem bytu bez realitky v Praze mnohem schůdnější cestou.

Kde pronájem bez realitky hledat?

Nabídka pronájmů se v poslední dekádě soustředí především online. Problémem drtivé většiny inzertních serverů je, že na ně vkládají inzeráty realitní kanceláře – zájemce se o tom často dozví až při osobním setkání. Proto je vhodné sledovat pouze servery, které jsou určeny výhradně soukromým inzerentům a makléři na nich inzerovat nesmí (obvykle jim hrozí smluvní pokuta ve výši až několika desítek tisíc korun).

Ale jde to i jinak. Pronájem bytu bez zprostředkovatele nabízí i některé ubytovací komplexy přímo na svých stránkách. Patří k nim také Rezidence Topolová v klidné, ale velmi dobře občansky vybavené části Prahy 10. V nabídce nechybí ani byty Praha prodej, což je dobrá zpráva pro každého, komu se ubytování zalíbí a rozhodne se v lokalitě zůstat.

Pohlídejte si formality

Ať už se po pronájmu poohlédnete kdekoliv a s pronajímatelem si „padnete do oka“, rozhodně nepodceňujte význam korektní nájemní smlouvy. Na dobré slovo se v dnešní době opravdu nehraje – pohlídejte si, zda dokument obsahuje všechny náležitosti (např. seznam vybavení v okamžiku předání, čísla na elektroměru/plynoměru/vodoměru…). Vyhnete se tím případným nepříjemnostem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *