Realitní makléři využívají podvodné praktiky na majitelé nemovitostí

realitní makléři

Určitě se někdo z vás setkal při objednávce nějaké služby s podvodníky, tak stejně můžete narazit na podvodné praktiky u realitních makléřů. Nezáleží na oboru, můžete být okradeni jak u koupi nového auta, tak u nemovitosti. Dnešní doba jde bohužel z kopce a to otevírá nové dvířka podvodníkům. Proč se ale nejvíce odráží negativní hodnocení na realitních makléřích? Jde o to, že realitním makléřem může být opravdu kdokoliv. Na živnostenském úřadu stačí zaplatit poplatek ve výši 1.000,- Kč a je hotovo. Podle papíru jste se stal realitním makléřem. Právě z takového důvodů vidí svojí šanci noví realitní makléři při své činnosti a nebojí se téměř ničeho.

Realitní makléři a jejich nekalé praktiky

Existuje pár podvodných praktik, se kterýma se můžete u realitní činnosti setkat. Nejznámější je letáček ve schránce s textem: koupím byt v této lokalitě. Vy shodou okolností jeden takový byt v lokalitě prodáváte a zavoláte na telefonní číslo uvedené na letáčku. Po telefonické domluvě se potkáte osobně a teprve tam zjistíte informaci o tom, že se jedná o realitního makléře. Jak z toho ven? Realitní makléři při tomto procesu moc dobře vědí, že byste jim položili telefon a právě z tohoto důvodu se nepřiznají. Pravdu o tom, co dělají se dozvíte až při osobním setkání a víte proč? Jednoduše proto, že už je pro vás horší se z takové situace dostat. Jde o nekalou praktiku, která bohužel realitním makléřům vychází.

Pokud jste již někdy prodávali nebo pronajímali byt, určitě jste se měli možnost seznámit s další podvodnou situací. Jaká to je? Máte nemovitost na internetu a zvoní vám telefon, poté co jej zvednete, ozve se realitní makléř s tím, že má zájemce. Do telefonu vám bude říkat, že je ochotný se s klientem dostavit na prohlídku ještě ten den. Co ale bude následovat? Klient zkrátka nedorazí, protože s větší pravděpodobností ani neexistuje. Realitnímu makléři jde pouze o to, aby se dostal k vám a k vaší nemovitosti. Na místě bude předstírat, že se klient nemohl dostavit, ale když už je s vámi v kontaktu, chtěl by si nemovitost nafotit. Po nafocení nemovitosti ji bude nabízet na svých internetových stránkách.

Tah na branku ze strany makléře

Realitní makléři využívají také tzv. lákadlo na podpis exkluzivní smlouvy. Realitní makléř vám odkýve veškeré vaše požadavky a to jen z důvodu, aby od vás získal podpis na smlouvu. Ve smlouvě je ale uvedeno, že pokud bude nemovitost neprodejná, bude postupně snížovat cenu. Ve finále tak zjistíte, že hrajete podle pravidel realitního makléře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *