Realitní trh – jak se vyvíjí a jsou realitní makléři opravdu špatní?

realitní trh

Realitní trh nadále roste a pro mnohé investory a realitní makléře jde o velmi zajímavý výdělek. Je to také z toho důvodu, že jde o podnikání, kde nemusíte mít prozatím žádnou školu nebo dokončený speciální kurz. Navíc se jedná o bydlení, které se bude řešit pořád. V tomhle odvětví nemusí mít podnikatelé strach, že by obor ze dne na den skončil. Každý chce bydlet a právě proto je tento obor velmi lukrativní.

Realitní trh se neustále mění

Byty v poslední době nabírají na obrátkách a každý kdo prodává, chce vytěžit ze své nemovitosti maximum. Kvalitní realitní makléři takový byt dokážou prodat v rekordně nízkém čase. Není se čemu divit, dopomáhá tomu novela o hypotečních úvěrech, která od 1. října zpřísní pravidla. Dočkáme se snížení cen nemovitostí? Na tuto otázku není jasná odpověď! Majitelé na jednu stranu chtějí prodat za co nejvyšší finanční částku a kupující chtějí stihnout nakoupit do 1. října. Realitní trh s největší pravděpodobností dostane další zásah poté, co bude platit novela o hypotečních úvěrech.

O hypoteční úvěry už teď klesá zájem – čím to je?

Ačkoliv je realitní trh lukrativní, hypoteční úvěry zaznamenávají neustálý pokles ze strany kupujících. Ještě neběží v platnost novela zákona a už jsou dle statistik oproti loňskému roku nižší čísla, co to způsobuje? Prvním důvodem jsou už mírně přísnější podmínky pro získání úvěrů a druhou příčinou je vyšší úroková sazba. Jako by to bylo nedávno, kdy bylo možné se u hypotečního úvěru dostat na úrokovou sazbu v půrměru něco kolem 1,49 až 1,79 %.

Nyní je toto číslo pouhým snem. Hypoteční úvěry v dnešní době startují na úrokové sazbě od 2.49%. Počítejte ovšem s vyšším číslem. Mimo jiné je nutné při žádosti mít vlastní finanční prostředky ve výši 20 %.

Realitní činnost – Jsou makléři špatní, jak se o nich říká?

Podle nás bude realitní činnost i nadále velmi zajímavým oborem. I přesto, že realitní kanceláře a makléře mnoho lidí považuje za podvodníky, se přes ně uskutečňuje nejvíce prodejů. Prodej svépomocí se ve většině případech ukáže jako špatná cesta. Majitelé nemovitostí nakonec svěří svůj byt nebo dům kvalitnímu realitnímu makléři. Je pravdou, že se mezi zkušenými makléři sem tam ukáže nějaký ten podvodník. Jde však pouze o hledání kvalitního realitního zprostředkovatele. Jestliže tomu budete věnovat dostatečné množství času, zjistíte, že realitní trh přináší i poctivé makléře.

Další zajímavé články:

2 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *