Vše začíná profilem aneb Na Airbnb zabodujete s originalitou

Představa, že se na Airbnb zaregistrujte, vyplníte základní informace a nahrajete pár snímků pořízených mobilem – a pak už jen domlouváte rezervace, je poněkud mylná. Úpravou profilu krátkodobý pronájem sice skutečně začíná, ale měli byste ji věnovat dostatek pozornosti. Zájemci o ubytování si mají z čeho vybírat a vaší jedinou šancí je zaútočit na jejich emoce. Kombinace chytlavých popisků a profesionálních fotografií udělá své!

Vyhněte se nejčastějším chybám

Zadat do názvu ulici a číslo popisné je k ničemu. Drtivá většina hostů nebude adresu znát a raději zabrousí na profil, který je zaujme originálním popiskem. Můžete (a měli byste) však upozornit na blízkost známého místa. Jako magnet působí především památky.

Zároveň si dejte pozor na ohraná klišé, nudné a opakující se fráze a příliš krátké texty. Snažte se využít potenciál popisků – klidně si na texty najměte zkušeného copywritera nebo agenturu, která se postará o všechny záležitosti související s pronájmem. Profesionální správa Airbnb v Praze není drahá a vede k výraznému zvýšení příjmů (o cca 20 – 50 %).

Chytlavý název zvyšuje proklikovost

Vžijte se do role hosta a představte si dva inzeráty. Otevřeli byste raději profil s názvem „Byt na adrese Praha 5 – Smíchov“, nebo inzerát „Stylový retro apartmán v blízkosti všech významných památek“? Název samozřejmě vybírejte s ohledem na cílovou skupinu. Pokud byt pronajímáte především mladší generaci, nebojte se experimentovat – titulek klidně doplňte smajlíkem.

Kvalitní popisek obsahuje silný příběh

V krátkém souhrnu o max. délce 500 slov nemusíte vypisovat veškeré vybavení – o tom si hosté přečtou v příslušné sekci. Souhrn berte spíše jako „doložku“ a využijte ji jako možnost, jak přesvědčit hosty, aby se ubytovali právě u vás. Napište svůj příběh a ubezpečte je, že si díky vašemu bytu pobyt mnohem intenzivněji.

A raději ještě jednou podotýkáme, že mnozí pronajímatelé delegují správu profilu i další činnosti na odborníky. Pokud vás tato možnost zaujala, pokračujte na www.letmeinn.cz. A na kolik vás spolupráce se specialisty na Airbnb vyjde? To vám prozradí nezávazná kalkulačka správy krátkodobého pronájmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *