Vývoj úrokových sazeb v ČR jen tak brzo nepoleví

Vývoj úrokových sazeb v ČR

Jestliže se zajímáte o vlastní bydlení, měli byste si pospíšit. Jak nám ukazují statistiky, vývoj úrokových sazeb v ČR se neustále zvedá a podle odborníků ještě zvedat bude. Pokud jste tedy žadatel, neměla by vás trápit pouze úroková sazba, ale i celkové podmínky. Za podmínky máme teď na mysli ty body, které musíte splnit pro dosažení na hypoteční úvěr. Smířit se tedy s úrokovou sazbou je jedna věc, projít však kontrolním systémem je věc druhá.

Vývoj úrokových sazeb v ČR

Ještě před tím, než vůbec půjdete o hypoteční úvěr žádat, neměli byste zapomínat na vlastní finanční prostředky. Ty by měly být ve výši 10 až 20 % podle podmínek, které uvádí každá banka v České republice. Pokud tyto peníze nemáte a chcete to řešit spotřebitelským úvěrem, vystavujete se většímu riziku zamítnutí. Banka při žádosti o hypoteční úvěr totiž uvidí, že již nějakou půjčku máte a podle toho vás bude také hodnotit. V konečném výsledku se může stát, že systémem neprojdete. Mimo jiné je tady vývoj úrokových sazeb v ČR, než tedy vyřídíte spotřebitelský úvěr, může být zase o kapku výše.

Příklad na bytu nebo domu

V první řadě se musíte zeptat sami sebe, o jaký byt nebo dům máte vlastně zájem. Běžte na jakoukoliv inzerci a podívejte se, co je momentálně v nabídce a jaké jsou odhadové ceny. Podle nich si totiž nejsnáze uděláte obrázek o tom, kolik budete potřebovat finančních prostředků. Máte-li zájem o byt v hodnotě například šesti milionu, na spotřebitelský úvěr zapomeňte. Ten by totiž podle výpočtu musel být ve výši od 600 tisíc po 1,2 milionu korun. Jestliže budete počítat nižší hranici a banka by vám tuto částku jako páru půjčila, na hypoteční úvěr můžete zapomenout. Vývoj úrokových sazeb v ČR podle všeho jen tak lehce nepoleví. Při krátkodobé fixaci je to tedy smrtelná kombinace. Ať už se rozhodnete jakkoliv, buďte vždy opatrní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *